Ptáček a Nosek úspěšní v KP jednotlivců

11.05.2014 16:55

(jb + rš) Od 6. do 11. května se na tradičním místě v penzionu Protěž v Janských Lázních hrál krajský přebor jednotlivců. Náš klub měl v tomto kvalitním a velmi i finančně výhodném turnaji jen skromné zastoupení dvojicí hráčů v hlavním turnaji. Hrál se i OPEN, Blitz a Fischer. Věřme, že příští rok bude účast Ortexáků hojnější.

Oba naši zástupci se však rozhodně mezi padesátkou účastníků KPJ v rámci osmi kol turnaje neztratili.

Tomáš Ptáček se umístil na výborném 6. místě v pořadí krajského přeboru jednotlivců a na 11. místě celkově jako 22. nasazený s 5 body a v kategorii U20 obsadil 2. pozici, současně s přípisem 12 bodů do FIDE rtg a turnajovým výkonem 2072. Rozhodně opět příslib na lepší časy a věřme nastartování progresu po celkově méně vydařené (z různých důvodů) končící sezóně.

Tomáš si zahrál i KP ve Fischerových šachách a mezi 43 šachisty si vydobyl rovněž jedenáctou pozici s bilancí 4,5/7, ovšem v pořadí krajského přeboru je na 8. místě.

Honza Nosek nashromáždil v konečné tabulce 3,5 bodu a obsadil pro něho velmi solidní 32. příčku (jakožto 46. nasazený), do FIDE rtg připisuje dokonce 25 bodů (v turnaji v tomto ohledu druhý nejlepší) při výkonu 1965.