KP mládeže v rapidu

26.03.2011 19:16

Dobrý večer,

v Hořicích se odehrál první krajský mládežnický přebor jednotlivců sezóny. Rapid šach, menší bratr klasického šachu, přilákal přibližně 50 hráčů do kategorií 10, 12 a 14 let.
Naše 12členná výprava byla na KP pravděpodobně největší, měli jsme na startu všechny členy oddílu, vyhovující věkovým kritériím.
Nakonec si naši odvezli 6 medailí (zlato Wagner, Šolc, stříbro Skybová, Kratochvílová, Blažek, bronz Kablukov) a tři postupy na MČR! Postupy byly za první dvě místa v chlapcích, v děvčatech postupuje jen krajská přebornice.
Podrobné výsledky teprve budou k dispozici, proto jen přehledně.

Absolutorium zaslouží Vojta Wagner, v kat. H12 zvítězil ve všech partiích a vyhrál o 1,5 bodu před Szücsem, samozřejmě postupuje na MČR.
Bronzovou medaili vybojoval Vadim Kablukov, který tak získal první individuální krajskou trofej. Více čekali Albert Dus a Šimon Chvátil, ale nemusí se vždy dařit. Jirka Kutík, nový člen oddílu, sympaticky bojoval, zkušenosti soupeřů teprve musí dohnat.

Kategorie H10 byla pod vládou našeho dua Filip Šolc - Michal Blažek. Pravda, do řemesla se jim pletla Anička Vítová, která Michala porazila a vklínila se na druhé místo celkového pořadí, ovšem do H10 se nepočítala. Filip porazil všechny, remizoval pouze s Michalem. Pozoruhodně hráli František Marek a o 2 roky mladší Pavel Šmíd. Filip a Michal si vybojovali postup na podzimní MČR.

V naší výpravě byla tři děvčata, Katka Skybová statečně zápolila ve skupině HD14, kde hrála také Lenka Rojíková. Ta byla v pořadí děvčat nejlepší, Katka získala stříbrnou medali.
V HD10 hrálo pět dívek, vyhrála Anička Vítová, celkové druhá. Naše Kristýna Kratochvílová si odvezla stříbrnou medaili, většinu chlapců nechala za sebou! 8letá Andrejka Šolcová též nezůstala bez bodů.

Gratulace patří všem medailistům, poděkování všem hráčům za kázeň.